Size bir telefon kadar yakınız
+90 322 394 37 76
Dil Seçin
trenarru

Epoxy Son Kat Boya (1400)

10.02.2021
2 görüntülenme
Epoxy Son Kat Boya (1400)
Tanım : Epoxy-poliamin esaslı, çift komponentli, yarı mat ve sert film tabakası veren, reaksiyon kurumalı bir son kat boyadır. Bir çok kimyasal madde, yağ, deniz suyu ve pasa karşı son derece dayanıklıdır. Çok geniş bir kullanım alanı olan epoxy boyanın; sağlam, dekoratif ve sıhhi olmasının yanı sıra kimyasal ve fiziksel dayanımı çok yüksek olduğu için kullanım ömrü oldukça uzundur. İnsan sağlığına zararsız yüzeylerin imalatında her geçen gün daha da artan bir taleple kullanılmaktadır.
Uygulama Alanı : Gemsa solventli Epoxy Son Kat Boya; asidik ve bazik ortamlarda, aşınmaya maruz çeşitli sanayii tesislerinde, deniz suyuna yakın rafineri tesislerinde, su arıtma ünitelerinde, boru hatları, tank içi ve dışı, kompresör, termik santraller, makine, transformatör, çelik konstrüksiyonlar, korunması gereken değerli makine ve aletlerde, kimyasal direnç istenen fabrika ve sanayi tesislerinde; aynı zamanda sıva, beton vb. yapı elemanları üzerinde güvenle kullanılabilir.
Uygulama Araçları : Pistole, Fırça veya Rulo
Uygulama Tineri : Gemsa rapid tiner, toluol, xylol, vb. polar gücü yüksek solventler
Uygulama Şekli : Boyanacak  metal yüzeyler her türlü yağ, pas ve kirden temizlenmelidir, gerekiyorsa metal yüzeyler için kumlama yapılmalıdır. Temizliğin sonrasında en geç 8 saat içerisinde boyama işlemine başlanmalıdır, süre uzadığı taktirde kumlanmış yüzeyde oksitelenme başlayacağı için yüzeyin yeniden kumlanması gerekir. Tarif edildiği üzere hazırlanan karışım, daha önceden astarlanmış alana, fırça – rulo veya tabanca ile tatbik edilir. Uygulama esnasında ortam sıcaklığının en az 5C olmasına dikkat edilmelidir. Birden fazla kat uygulamalarında katlar arasında 10 – 12 saat beklenmelidir. Boyanan malzemeler, kimyasal olay gerçekleşmeden (7 gün) mümkün olduğunca fiziksel ve kimyasal etkenlere maruz bırakılmamalıdır.
Kuruma Süresi :
Dokunma kuruması : 1,5-2 saat    Sert kuruması : 48 saat
Kimyasal kuruması : 7 gün   İkinci kat uygulaması : Minimum 8, maximum 24 saat
Uygulama ortamının sıcaklığı ve hava sirkülasyonu ile film kalınlığı kat sayısına bağlı olarak kuruma zamanı değişebilir.
Boyanabilen Alan :
13-15 m2 / kg (30 mikron kuru film kalınlığında)
15-17 m2 / lt (30 mikron kuru film kalınlığında)
Depolama Şekli ve Süresi : Doğrudan güneş almayan serin ve kuru ortamda, ağzı kapalı ambalajında (+5°C ile +30°C) 1 yıl
Güvenlik Uyarıları : 
(S2) (Çocukların ulaşabileceği yerden uzak tutunuz.)
(S7) (Ağzı kapalı, serin ve havalandırılmış yerde saklayınız.)
Tehlike Uyarıları :
(R10/11) (Kolay alevlenebilir.)
(R20/21/22)(Solunduğunda, cilt ile temasında, yutulduğunda sağlığa zararlıdır.)
(R36/38)(Gözleri ve cildi tahriş eder.)
Not : Uygulama yapılacak yüzeylerin sıcaklığı +5°C nin üzerinde olmalıdır.
Ambalaj Dolum TL / Adet
1.GRUP 800,00 TL
2.GRUP 411,00 TL
3.GRUP 345,00 TL